Agnieszka Dzięgielewska-Jończyk (wiceprezes PSPP) i Agnieszka Deeg-Tyburska (General Counsel Polpharma) liderkami listy 25 najwybitniejszych prawniczek pracujących dla biznesu!

Agnieszka Dzięgielewska-Jończyk (wiceprezes PSPP) i Agnieszka Deeg-Tyburska (General Counsel Polpharma) liderkami listy 25 najwybitniejszych prawniczek pracujących dla biznesu!

Na liście opracowanej przez magazyn Forbes Women wspólnie z Fundacją Women in Law znalazły się również trzy inne prawniczki z grona członkiń PSPP: Marta Ziółkowska-Nasińska (kierownik działu prawnego Ferrero w Polsce i krajach bałtyckich), Paulina Marusczyk (Dyrektor działu prawnego koncernu PCD/Opel/Fiat w Polsce), Anna Atanasow (Head od legal w grupie Huuuge).

Spośród zgłoszonych kandydatek ostatecznego wyboru dokonała Kapituła w składzie: prof. Małgorzata Fuszara – prawniczka, socjolożka, współtwórczyni i kierowniczka Gender Studies przy Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, Henryka Bochniarz (założycielka i przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan, współzałożycielka Kongresu Kobiet), Ewa Usowicz (dziennikarka i publicystka prawna, dyrektor działu serwisów informacyjnych Wolters Kluwer), Tomasz Sztyber (wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw),  Kamila Kurkowska – prezeska fundacji Women in Law, Aleksandra Karasińska (redaktorka naczelna „Forbes Women”).

 Kiedy przeglądaliśmy sylwetki kandydatek, byliśmy niezwykle zdziwieni, jak wiele rzeczy robią zawodowo, wiele społecznie, a jednocześnie dbają o dom. Trudno było wybrać 25 osób, bo były one wobec siebie bardzo konkurencyjne… Szalenie się cieszę z takich inicjatyw. Jeżeli kobiety chcą być traktowane równościowo, to muszą się tego uczyć. Bez pokazywania siebie i mówienia o swoich dokonaniach można wykonywać świetną robotę i być przy tym niezauważoną. Mężczyźni ćwiczyli autopromocję przez lata i mają to świetnie opanowane. Jeżeli chcemy być traktowane jak partnerki, trzeba się chwalić swoimi osiągnięciami i dorobkiem. Kobiety muszą przestać być skromne. Jeśli chcą być dostrzeżone, same muszą o to zadbać – powiedziała dla Forbes Women Henryka Bochniarz.

– Bardzo dziękuję „Forbes Women” i gratuluję pozostałym wyróżnionym Koleżankom. To zaszczyt znaleźć się w tak znamienitym gronie. Cieszę się, że w rankingu dostrzeżone zostało środowisko prawników i prawniczek „in-house”, które w mojej opinii odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu trendów w biznesie w zakresie kultury prawnej i compliance. Prawniczki przedsiębiorstw oprócz doskonałej wiedzy merytorycznej i znajomości biznesu, mają również świadomość, że kluczem do sukcesu jest praca zespołowa i budowanie relacji. Właśnie dzięki temu tak wiele z nas osiąga doskonałe rezultaty – powiedziała Agnieszka Dzięgielewska-Jończyk, Wiceprezes PSPP, General Counsel/ dyrektorka zespołu prawa i ładu korporacyjnego w Skanska Central Europe.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą w magazynie „Forbes Women”, który ukazał się w dniu dzisiejszym.

Paniom serdecznie gratulujemy i bardzo cieszymy się, że w gronie członków PSPP jest wiele wybitnych prawniczek!

Wkrótce do Państwa rąk trafi również Raport z pierwszego w Polsce szerokiego badanie kobiet w branży prawniczej, które Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorstw realizuje wspólnie z Fundacją Women in Law oraz PwC. Uzyskane z badania twarde dane pozwolą nam podjąć kolejne działania, które mamy nadzieję będą stanowić istotne wsparcie dla kobiet pracujących na rzecz przedsiębiorstw. Szczegóły już wkrótce.

Raz jeszcze serdecznie GRATULUJEMY!

Social: