PSPP poleca WEBINAR: Wyciek informacji poufnych – co zrobić, aby tajemnice firmy nie zostały ujawnione? (15 grudnia 2021)

PSPP poleca WEBINAR: Wyciek informacji poufnych – co zrobić, aby tajemnice firmy nie zostały ujawnione? (15 grudnia 2021)

Coraz częściej można spotkać się z informacjami o kradzieży informacji dotyczących działalności firmy. Przedsiębiorcy, skupiając się na swojej podstawowej działalności, zapominają czasem właściwie zadbać o bezpieczeństwo swoich wartości niematerialnych takich jak np. bazy danych – klientów, kontrahentów, personelu, zobowiązań  itp.; wypracowane procedury, technologie, pomysły; wzór przemysłowy, prawo autorskie, znak towarowy, patenty, wynalazki… Działając w dobrej wierze i zaufaniu do innych, mogą dotkliwie przekonać się, jak wartościowe potrafią być tego typu informacje i jak bardzo warto (było) je chronić przed wyciekiem.

Nieuczciwi przedsiębiorcy wybierają drogę na skróty i próbują nieuczciwie przejmować pracowników lub w inny sposób wykradać bezcenne know-how i inne tajemnice firm. Sukces biznesowy ma zostać osiągnięty szybko i bez ponoszenia większych nakładów finansowych. 

Podstawowym źródłem tajemnic każdej firmy są jej pracownicy. Każdego dnia mogą oni stać się świadomym lub nieświadomym źródłem wycieku poufnych informacji do konkurencji. 

Podczas szkolenia adw. Bartosz Tomanek oraz adw. Bartosz Wszeborowski, w sposób praktyczny i przystępny podzielą się wiedzą i doświadczeniem o tym, w jaki sposób można uchronić się przed ujawnieniem konkurentom naszych sekretów.

Dodatkowo swoją praktyką podzieli się ekspert i konsultant w dziedzinie bezpieczeństwa i compliance, który posiada doświadczenie w zakresie ujawniania i zwalczania przestępczości ekonomicznej i korupcyjnej.

W ramach wydarzenia omówione zostaną kwestie dotyczące m.in.:
•    obowiązków pracowników (obecnych i byłych) w zakresie przestrzegania poufności;
•    tajemnicy przedsiębiorstwa – czym jest, jak chronić i co zrobić, gdy zostanie ujawniona;
•    zakazu konkurencji – co zrobić, aby był on skuteczny i egzekwowalny?
•    treści najważniejszych klauzul w umowach o zachowaniu poufności czy o zakazie konkurencji;
•    gdzie jest granica legalnego pozyskiwania informacji o konkurentach (biały wywiad) oraz jak chronić się przed działaniami wywiadowczymi naszych konkurentów;
•    praktycznych aspektów wywiadu i kontrwywiadu gospodarczego.

Podstawowym celem szkolenia jest ukazanie skutecznych narzędzi prawnych służących utrzymaniu informacji poufnych w tajemnicy. Dodatkowo, nacisk kładziony będzie na podniesienie świadomości w zakresie tego kto i jak może pozyskać tajemnice naszej firmy w nieuczciwy sposób.

Szczegółowy program szkolenia znajduje się pod LINKIEM

Dla członków PSPP specjalny rabat na udział 15%.

Kod rabatowy to PSPP15

Social: