Rusza III edycja programu mentoringowego Fundacji Women in Law! (maj-grudzień 2022)

Rusza III edycja programu mentoringowego Fundacji Women in Law! (maj-grudzień 2022)

Czym jest program mentoringowy Fundacji Women in Law?

III edycja – 2022

Program mentoringowy Fundacji Women in Law powstał, aby wspierać rozwój i akcelerację kariery młodych prawniczek. W ramach mentoringu, chcemy, aby mentees zyskały dostęp do opieki merytorycznej bardziej doświadczonych prawniczek i prawników, którzy z kolei również będą mogli nauczyć się od młodych adeptek prawa nowego spojrzenia na branżę prawniczą, a także inspirować się młodszym pokoleniem.


Zgłoszenia do programu będą przyjmowane do 10 kwietnia 2022 r.

Kto może zostać mentee?

W programie mogą uczestniczyć studentki prawa minimum czwartego roku studiów, absolwentki wydziałów prawa oraz aplikantki wszystkich aplikacji prawniczych do 30 roku życia. Szczegóły dostępne są w Regulaminie.

Kto może zostać mentorką/em?

Program jest otwarty dla każdej ekspertki oraz eksperta, którzy swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą chcą podzielić się z obiecującymi prawniczkami. Aby zostać mentorką/em trzeba mieć skończone co najmniej 35 lat. Szczegóły dostępne są w Regulaminie na stronie Fundacji..
Selekcji mentorek i mentorów dokonuje Fundacja na podstawie nadesłanych zgłoszeń. 

Kto może zostać mentorką/em wspierającą/cym?

Do roli mentorek i mentorów wspierających zapraszamy ekspertki i ekspertów, którzy w swojej specjalizacji wiele osiągnęli i chcą się podzielić tą wiedzą i doświadczeniem z uczestniczkami naszego programu.
Selekcji mentorów dokonuje Fundacja na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

Jaka jest różnica między mentorką wiodącą, a mentorką wspierającą?

Mentor/ka wiodący/a pracują w parzez z mentee przez cały czas trwania programu, regularnie spotykając się online lub stacjonarnie. Mentor/ka wspierający/a prowadzą jednorazowe spotkanie online z grupą mentee na dany temat.

O czym musisz pamiętać?

Uczestnictwo w programie to systematyczne spotkania pomiędzy mentee a mentorką/em, które mogą odbywać się osobiście lub online. Czas pojedynczej sesji mentor/ka – mentee wynosi od 90 do 120 minut. Spotkania pomiędzy mentee a mentorką/em odbywają się nie rzadziej niż raz w miesiącu.

Szkolenia dla mentorek/ów i mentees są obowiązkowe. Szkolenia będą odbywały się w formie zdalnej, natomiast jeśli warunki pandemiczne nam na to pozwolą, planujemy organizowanie również spotkań networkingowych, stacjonarnych w Warszawie. Pierwsze szkolenie online odbędzie się w kwietniu, tak, aby wszystkie procesy mentorngowe ruszyły w maju. Spotkania z mentorami wspierającymi będą się odbywały przez cały czas trwania programu.

Więcej informacji i formularze zgłoszeniowe:

 

Social: