PSPP Partnerem pionierskiego w Polsce badania wynagrodzeń prawników (raport do pobrania)

PSPP Partnerem pionierskiego w Polsce badania wynagrodzeń prawników (raport do pobrania)

Z przyjemnością przekazujemy Państwu RAPORT z Badanie Wynagrodzeń Prawników i Doradców Podatkowych 2021/2022, którego jesteśmy Partnerem.

To pierwsze tego typu środowiskowe badanie w Polsce, w którym udział wzięło ponad 300 respondentów.

Bezspornie interesujące jest to, że dzięki raportowi poznajemy reprezentatywne poziomy wynagrodzeń prawników tego środowiska zawodowego. Dyrektor działu prawnego sytuuje się pod tym względem na poziomie dyrektora ds. compliance oraz partnera lokalnej kancelarii prawnej, tylko nieznacznie poniżej zarobków partnerów kancelarii międzynarodowych. Za to zarabia średnio więcej – i to o około 30% – niż na przykład kierownik ds. podatków, co jednak może nieco zaskakiwać.

Tak wysoki poziom wynagrodzeń wyraźnie potwierdza tendencje ostatnich lat wskazujące na bardzo wysoką pozycję, jaką osiągnęły osoby odpowiedzialne w polskich przedsiębiorstwach za kwestie prawne.

Ważnym sygnałem o rosnącej roli prawników wewnetrznych jest również fakt, że powoli zmniejsza się dysproporcja pomiędzy zarobkami prawników kancelaryjnych i prawników wewnętrznych. Coraz wyższy poziom wynagrodzenia tych ostatnich może zachęcać wielu młodych prawników do rozpoczęcia lub kontynuowania kariery blisko biznesu.

Raport jest świetnym źródłem ważnych dla środowiska informacji dlatego gorąco zachęcamy do jego lektury!

Social: