Radca Piotr Antoszek: czuję się współtwórcą autobusu produkowanego przez moją firmę

Radca Piotr Antoszek: czuję się współtwórcą autobusu produkowanego przez moją firmę

Gdy widzę gdzieś na świecie autobus marki Solaris to pokazuję go rodzinie lub znajomym z komentarzem, że jestem jego współtwórcą – mówi radca prawny dr Piotr Antoszek., dyrektor działu prawnego w spółce Solaris Bus & Coach.


Krzysztof Sobczak: Jak dochodzi się do takiego etapu, że prawnik, który może ograniczyć swoją rolę w firmie do usługi i obsługi, zaczyna się z nią utożsamiać i czuje się współtwórcą jej produktów?
Piotr Antoszek (na zdjęciu odbiera nagrodę Lider Prawników Przedsiębiorstw 2017): Według mnie duże znaczenie, poza nastawieniem kogoś takiego jak ja, ma podejście właścicieli firmy. Ja obserwowałem, że oni z wielką pasją pochodzili do swojego biznesu i zarażali tym wszystkich pracowników. I ja zawsze rozumiałem, że albo się w to wchodzi, współpracuje się, albo jest się na boku. Może to właśnie jest kontekst do odpowiedzi na pytanie o różnice pomiędzy prawnikami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Jak się jest w środku, to nie da się tych emocji zostawić za drzwiami, jest się rzeczywistym uczestnikiem całego biznesu. Jest się wtedy nie tylko doradcą prawnym, jest się elementem tego procesu, który prowadzi od przykręcenia pierwszej śrubki do sprzedaży produktu klientowi.

Pełny tekst znajduje się pod LINKIEM

Social: