Wykład prof. W.E. Kovacica „Rola ochrony konsumentów w warunkach uczciwej konkurencji”, 14 października, BUW

Wykład prof. W.E. Kovacica „Rola ochrony konsumentów w warunkach uczciwej konkurencji”, 14 października, BUW

UOKiK oraz Digital Economy Lab UW zapraszają na wykład profesora Williama E. Kovacica, który odbędzie się 14 października w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego

Wykład „Rola ochrony konsumentów w warunkach uczciwej konkurencji” (The role of consumer protection in a fair competition market) odbędzie się w godz. 10.00-12.00 w sali 256 Biblioteki Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej 56/66.

William E. Kovacic to światowej sławy profesor prawa konkurencji. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Centrum Prawa Konkurencji w Szkole Prawa Uniwersytetu Georga Washingtona. W latach 2008-2009 przewodniczył Federalnej Komisji ds. Handlu USA (Federal Trade Commission), a w 2013 roku objął stanowisko Dyrektora-Konsultanta Urzędu ds. Konkurencji i Rynków WB (Competition and Markets Authority). W latach 90-tych doradzał w zakresie ochrony konkurencji i konsumentów rządom m.in. Armenii, Egiptu, Gruzji, Indonezji, Maroka, Rosji i Ukrainy.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy studentów, akademików oraz wszystkich zainteresowanych tematyką ochrony konsumentów i prawa konkurencji.

Wykład odbędzie się w języku angielskim.

Zapisów można dokonywać poprzez system rejestracji on-line: https://events.uokik.gov.pl/.

 

źródło: UOKIK

 

Social: