ALEKSANDRA GAWROŃSKA-MUCHA laureatką Nagrody Głównej konkursu Lider Prawników Przedsiębiorstw AD 2023

ALEKSANDRA GAWROŃSKA-MUCHA laureatką Nagrody Głównej konkursu Lider Prawników Przedsiębiorstw AD 2023

30 listopada podczas Świątecznej Gali Członków i Przyjaciół Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw poznaliśmy laureatkę 6. edycji konkursu Lider Prawników Przedsiębiorstw. Tytuł Lidera Prawników Przedsiębiorstw AD. 2023 otrzymała ALEKSANDRA GAWROŃSKA-MUCHA, Global Senior Legal Counsel w firmie IBM. 

Laureatka Nagrody Głównej prawnie wspiera IBM na szczeblu globalnym korporacji, to jest w ponad 170 krajach, w których IBM prowadzi działalność handlową przez swoje spółki zależne lub sieć ponad 1200 Partnerów Handlowych. Koordynuje wsparcie prawne kilkudziesięciu prawników mieszkających na różnych kontynentach odpowiedzialnych za współpracę ze strategicznymi Partnerami Handlowymi IBM. W 2023 roku była wiodącym prawnikiem w projekcie, który polegał na unifikacji odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, z którymi mierzą się prawnicy IBM na świecie wspierający współpracę IBM z Partnerami Handlowymi (tzw. Legal Evergreens). Dzięki temu projektowi prawnicy IBM na całym świecie mają dostęp do opracowań, które nie tylko wyjaśniają istotne zagadnienia prawne i organizacyjne, ale również sugerują odpowiedzi na powtarzające się pytania od biznesu. Kolejnym projektem, za który mec. Gawrońska-Mucha odpowiadała w ramach globalizacji, unifikacji i optymalizacji wsparcia prawnego jest stworzenie porad prawnych dla wewnętrznych klientów biznesowych zajmujących się współpracą z Partnerami Handlowymi IBM na całym świecie (tzw. Legal Tips dla Biznesu). Zidentyfikowano ponad 140 zagadnień co do których biznes może uzyskać wsparcie bez konieczności konsultacji z prawnikiem. Baza Legal Tips została opracowana przy wsparciu inżynierów IBM w taki sposób, że możliwa jest jej obsługa przy użyciu narzędzi sztucznej inteligencji (Watsonx). W trakcie pracy Laureatki jako Compliance Officer, firma  otrzymała prestiżowy tytuł jednego z najbardziej etycznych przedsiębiorstw na świecie (wyróżnienie World’s Most Ethical Companies według Ethisphere Institute).

Nominacje do Nagrody Głównej  otrzymali również:

  • Tomasz Kozak – Członek Zarządu, Dyrektor ds. Inwestycji Komercyjnych i Prawnych Grupy Profbud
  • Agnieszka Kosowska – Dyrektor ds. Prawnych, Compliance, Ryzyka i Relacji Zewnętrznych w Polpharma Biologics
  • Anna Bukowska-Góra, Head od Legal & Compliance firmy 7R Spółka Akcyjna
  • Katarzyna Woźniak– Mrygoń, Dyrektor Działu Prawnego Bunge Polska

Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorstw, jako organizacja środowiskowa, ma za zadanie promocję postaw kształtujących najwyższe standardy wykonywania zawodu prawnika przedsiębiorstw. Laureatka Nagrody Głównej i tegoroczni Nominowani świetnie odzwierciedlają nasze dążenia i stanowią przykład modelowego podejścia do roli dyrektora działu prawnego, jako nie tylko doradcy prawnego i lidera firmy, ale też prawnika spełniającego ambitne cele zawodowe na poziomie międzynarodowym w tym jako autorzy nowatorskich rozwiązań z zakresu wysokich technologii – powiedział Waldemar Koper, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw.

Finalnego wyboru Liderki Prawników Przedsiębiorstw AD. 2023 dokonała Kapituła w składzie: Waldemar Koper (Prezes Zarządu PSPP) Agnieszka Dzięgielewska-Jończyk (Wiceprezes PSPP), Maciej Ozdowski (Wiceprezes PSPP), Piotr Marucha (Wiceprezes PSPP), Tomasz Sztyber (Wiceprezes PSPP), Cezary Żelaźnicki (Partner Zarządzający PwC Legal w Polsce i EMEA Legal Business Solutions Leader w sieci PwC), Xawery Konarski (Partnera Współzarządzającego kancelarii Traple Konarski Podrecki,) Aleksander Stawicki (Partner Zarządzający kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr) oraz prof. Ryszard Sowiński, ekspert rynku prawniczego.

Social: